Comité Galego de Xuíces

Jurado Campeonato de España de Campo a Través
Presidente
  • Eloy Bretal Cancelas
Vicepresidente
  • Angel López-Montesinos Vázquez

Secretario

  • Guillermo Sandino Leira
Vocais Delegacións
  • Vocal: Rocío López Schmidt  (A Coruña)
  • Vocal: Estela Férnandez Sánchez (Lugo)
  • Vocal: Manuel Garrido Toro (Ourense)
  • Vocal: Berta Bretal Cancelas (Pontevedra)
  • Vocal: Begoña Rodríguez Quintía (Ferrol)
  • Vocal: Rogelio Santos Laíño (Santiago)
  • Vocal:  (Vigo)
  • Vocal: Montserrat Barrio (O Barco de V.)
Asesores
  • Circuitos: Jorge Blanco Chao  (A Coruña)
  • Dirección Técnica: Angel López-Montesinos Vázquez (Ourense)
  • Cronometraxe Eléctrico: Angel Fidalgo Vázquez (Ourense)
  • Medición Indirecta: Guillermo Sandino Leira (A Coruña)
  • Marcha: Dolores Rojas Suárez (A Coruña)
  • Saídas: Manuel Garrido Toro (Ourense)

Comisión Permanente do CGX

  • Presidente: Eloy Bretal Cancelas
  • Secretario: Guillermo Sandino Leira
  • Vocal: Manuel Garrido Toro
  • Vocal: Begoña Rodríguez Quintia
  • Vocal Suplente: Rocío López Schmidt

 

HISTÓRICO DE PRESIDENTES CGX
  • Nv 1986 – Fb 1987: Jorge Touriño Lado – SANTIAGO
  • Mr 1987 – Ag 1988: Rosa Janeiro Caramés – SANTIAGO
  • Sp 1988 – Ou 1996: Jose Maria López de Río – OURENSE
  • Nv 1996 – Ou 2000: Luis Ruade Alonso – VIGO
  • Nv 2000 – Ou 2004: Rosa Janeiro Caramés – SANTIAGO
  • Nv 2004 – Ou 2007: Jorge Blanco Chao – A CORUÑA
  • Ou 2007 – Ou 2012: Dolores Rojas Suárez – A CORUÑA
  • Nv 2012 –                : Eloy Bretal Cancelas – PONTEVEDRA

Histórico de Presidentes CGX e Delegados Territoriais Xuíces

RELACIÓN DE XUÍCES DO COMITÉ GALEGO

 

REGULAMENTO DO C.G.X.

Regulamento do Comité Galego de Xuíces

Regulamento Interno do Comité Galego de Xuíces

PLACA RAMÓN DOCAL

Historial placa Ramón Docal

 

XUICES GALEGOS EN COMISIÓNS DO C.N.J.

Comisión de Saídas: Manuel Garrido Toro
Comisión de Dirección Técnica: Angel López-Montesinos Vázquez

XUICES GALEGOS NA ASEMBLEA DA R.F.E.A.

Angel López-Montesinos Vázquez

XUICES NA ASEMBLEA DA F.G.A.

Provincia A Coruña: Mª Berta Rodríguez Amado
Provincia Lugo: Eustorgio Martín Teijeiro
Provincia Ourense: Angel López-Montesinos Vázquez
Provincia Pontevedra: Mª Carmen Torres Castiñeira

PREMIOS R.F.E.A.

Dolores Rojas Suárez Mejor Juez 2002
Jorge Blanco Chao Mejor Juez 2011
Angel López-Montesinos Vázquez Mejor Juez 2012
Guillermo Sandino Leira Mejor Juez Novel 2015
Andrés Anxo Pérez Sánchez Mejor Juez Novel 2016

FOTOS CGX

Campionato de Galicia de 10.000 y Milla 2017

Campionato de Galicia Absoluto de Pista Cuberta 2017

III Congreso Técnico de Xuíces Galegos Ourense 2016

Liga de Clubs DH Hombres Vigo 2015

II Congreso Técnico de Xuíces Galegos A Coruña 2014

Campionato de Galicia Absoluto Pontevedra 2014

Curso CNJ Homologación Instalacións Panel RFEA “B” A Coruña 2014

Curso CNJ Marcha Atlética Panel RFEA “B” Ourense 2014

Campionato de Galicia 10.000 Ourense 2014

Campionato de Galicia Veteráns Pista Cuberta A Coruña 2014

Campionato de Galicia Absoluto Pontevedra 2013

I Congreso Técnico de Xuíces Galegos Pontevedra 2012

Campionato España Marcha Ruta Pontevedra 2012

Curso CNJ Dirección Técnica Panel RFEA “B” Pontevedra 2010

Campionato España Campo a Través A Coruña 2010

Curso CNJ Marcha Atlética Panel RFEA “B” Lugo 2009

Curso CNJ Marcha Atletica Panel RFEA “A” y “B” A Coruña 2008

Copa do Mundo de Marcha A Coruña 2006

Campionato España Campo a Través Veteráns A Rúa 2004

Campionato España Campo a Través Santiago 2004

Campionato España Junior A Coruña 2003

HIMNO DA F.G.A.

Himno da FGA (mp3)