Archivo para la categoría ‘ Resultados

 31ª MILLA URBANA “FESTAS DO CRISTO” O BARCO 2017

RESULTADOS 

VIDEO CARREIRAS ELITE

 

IIIª XORNADA PREVIA“XOGADE”

IIIª XORNADA PREVIA “XOGADE”  05 de Maio de 2017 –“Estadio Municipal de Calabagueiros” – O Barco –

As pistas de atletismo do Estadio Municipal de Calabagueiros, acolleron, novamente unha xornada dedicada as probas combinadas para as categorias escolares.

RESULTADOS XORNADA ESCOLAR

 

RESULTADOS

IIª XORNADA PREVIA ESCOLAR “XOGADE”

IIIº CONTROL MARCAS FEDERADO

O Barco 01/05/2017

As pistas de atletismo del Estadio Municipal de Calabagueiros acolleu  unha numerosa participación na IIª  Xornada Previa Escolar e o IIIº Control de marcas federado.

 

RESULTADOS XORNADA ESCOLAR

RESULTADOS CONTROL MARCAS

RESULTADOS

CONTROL DE MARCAS

03 de Junio de 2016 –O Barco –

 

 

 

RESULTADOS

RESULTADOS

 

 
 

RESULTADOS

RESULTADOS

02/04/2016

I Xornada Previa Escolar en pista "XOGADE"

Control de marcas federado

16/04/2016

 
 
 
IIIª CARREIRA E ANDAINA POPULAR “CONCELLO DE VILAMARTíN”
 
 
Los atletas del Club ADAS-Proinor, Damian Anta y Eva Arias vencen en la III Carreira e Andaina Popular "Concello de Vilamartín".
 
 
 
 

RESULTADOS Vº CROSS DE O SALGUEIRAL

 

HUGO SANCHEZ E ANA GARCIA VENCEDORES DO Vº CROSS DE O SALGUEIRAL EN O BARCO

 

  

Hugo Sánchez Gil do Club ADAS-Proinor vencedor do Vº Cross de O Salgueiral, cun emocionante e desputado sprint na recta de meta con Iván Fernández, o segundo clasificado e tamén compañeiro de club. Un pouco máis tarde cruzaba a meta o terceiro absoluto, o veigués Damián Anta, do mesmo club valdeorrés.

 
En absoluto feminino a ganadora da cita era a barquense Ana García (ADAS-Proinor), a segunda Noemí Montero (A Gándara de Monforte) e a terceira Noemí Fernández (ADAS- Proinor).
 
 
ÁLBUM DE FOTOS 1 (CORTESÍA DE PROMECOM)
ÁLBUM DE FOTOS 2 (CORTESÍA DE PROMECOM)

RESULTADOS

 

José Manuel Vieito do Club Atletismo Sar e Soledad Castro do Comesaña Campións Galegos de Medio Maratón

O Concello de Petín acolleu os Campionatos de Galicia de Medio Maratón, onde se proclamaron campións absolutos Jose M. Vietes Vilacoba do Club Atletismo Sar e a "incombustible" Soledad Castro Soliño do Comesaña Sporting Club.

O clube ADAS-Proinor sumou un total de sete medallas,tercer posto na categoría senior masculino para Hugo Sanchez e Grit Hagen segunda  na categoría feminina.

Agustin Gonzalez remataría segundo na categoría xunior, no mesmo posto entraría Pablo Israel Lopez en M-35 masculino e Monica Yañez en  W-35 feminino

As unicas medallas de Ouro as conseguirian os mais maiores, Miguel Angel Gonzalez en M-65 e Manolo Garcia en M-70. 



 

RESULTADOS

PRENSA

 

RESULTADOS

Solange Pereira e Saul Ordoñez gañadores na  XXIXª Milla Urbana Festas do Cristo do Barco.


Edición número 29 desta proba con novo éxito de participación e publico, cun nivel destacado, contando con algúns dos mellores mediofondistas e fondistas nacionais. Solange Pereira actual campioa de España de 1.500 m.l, volvía vencer nesta milla que se celebrada no Paseo do Malecón barquense, estando o segundo e terceiro posto máis disputado entre Nuria Lugueros, Leticia Fernández e a atleta local Eva Arias. O Ourensano Alejandro Fernández foi sexto nunha carreira de gran nivel no que o subcampión de Europa sub23 Saul Ordoñez vencía ao obstaculista Victor García e a Daniel Arce, que dias antes venceria na Milla de Ponferrada. 

 

RESULTADOS ELITE

RESULTADOS MILLA

FOTOS (cortesía de Luis Nogueira)

VIª CARREIRA POPULAR DOS SANTIÑOS 2013

 LOS OURENSANOS JOSE ANTONIO PAZ Y SILVIA TEIJEIRO VENCEN EN LA VIª CARREIRA POPULAR DOS SANTIÑOS CELEBRADA EN LA MATINAL DEL DOMINGO EN O BARCO.

 

 

 

FOTOS CORTESÍA DE XOSE MANUEL ALVAREZ

 

RESULTADOS COMPLETOS

ALBUM DE FOTOS (CORTESÍA DE LUIS NOGUEIRA)