Dende a FGA queremos felicitar a todolos membros da familia atlética galega neste NADAL, e que o próximo ano 2016 se cumpran todos os desexos persoais e deportivo

¡FELICIDADES!

RESULTADOS

IVª CARREIRA E ANDAINA POPULAR DO NADAL

A RÚA 19/12/2015

 

Tarde soleada e calurosa de decembro a que desfrutaron os preto de 240

participantes.

Os primeiros en saír, en torno ás catro da tarde, eran os 57 andarines e media hora despois arrancaban os 86 corredores que completaron os oito quilómetros polas rúas da vila.

Os últimos en correr foron os 94 cativos inscritos nas categorías inferiores, dende cadete ata prebenxamín.

Na categoría absoluta, o gañador desta cuarta edición da carreira organizada polo Concello da Rúa en colaboración coa F.G.A. en Valdeorras, o primeiro premio foi para Iván Fernández, o segundo para Hugo Sánchez e o terceiro pa

ra Alejo Ares, todos eles do ADAS-Proinor.

Na categoría feminina, a gañadora absoluta foi Iria Fernández(ADAS-Proinor), seguida no podio por Ana García (ADAS-Proinor) e Sonia Vázquez (C.A. Ribeira Sacra)

Ademais da participación popular, a recadación de alimentos desta proba de c

arácter solidario foi alta, cuns douscentos quilos de comida que serán entregados a Cáritas.

Mónica G. Bellver

Máis información na vindeira edición en papel do Periódico O Sil

RESULTADOS

FOTOS ANDAINA (Cortesía PROMECOM)

FOTOS CARREIRA (Cortesía PROMECOM)

FOTOS CARREIRAS MENORES (Cortesía PROMECOM)

RESULTADOS Vº CROSS DE O SALGUEIRAL

 

HUGO SANCHEZ E ANA GARCIA VENCEDORES DO Vº CROSS DE O SALGUEIRAL EN O BARCO

 

  

Hugo Sánchez Gil do Club ADAS-Proinor vencedor do Vº Cross de O Salgueiral, cun emocionante e desputado sprint na recta de meta con Iván Fernández, o segundo clasificado e tamén compañeiro de club. Un pouco máis tarde cruzaba a meta o terceiro absoluto, o veigués Damián Anta, do mesmo club valdeorrés.

 
En absoluto feminino a ganadora da cita era a barquense Ana García (ADAS-Proinor), a segunda Noemí Montero (A Gándara de Monforte) e a terceira Noemí Fernández (ADAS- Proinor).
 
 
ÁLBUM DE FOTOS 1 (CORTESÍA DE PROMECOM)
ÁLBUM DE FOTOS 2 (CORTESÍA DE PROMECOM)

8ª CARREIRA POPULAR DOS SANTIÑOS

EVA ARIAS E EDUARDO VALCARCE, VENCEDORES DA 8ª CARREIRA DOS SANTIÑOS DO BARCO

Moita participación tanto na carreira de maiores como nas citas das categorías inferiores na oitava edición da Carreira dos Santiños do Barco, celebrada na mañá do 8 de novembro. O disparo do xuíz daba a saída ás doce en punto no estadio de Calabagueiros á proba dos maiores, na que os atletas cadetes daban unha soa volta a un circuíto urbano de 3,6 km, mentres que o resto das categorías completaban dúas voltas.
 

 

O primeiro en cruzar a liña de meta, situada no mesmo estadio, era o corredor berciano Eduardo Valcarce (Fisiorama), seguido de Elipio Gómez e Hugo Sánchez, ambos do Club Adas. Os mellores resultados en absoluta feminina eran para Eva Arias, Joanna Filipa Pereira e Iria Fernández, as tres co Adas.

 

RESULTADOS

ÁLBUM FOTOS

(cortesía Luis Nogueira)

RESULTADOS

 

 

RESULTADOS

RESULTADOS

 

José Manuel Vieito do Club Atletismo Sar e Soledad Castro do Comesaña Campións Galegos de Medio Maratón

O Concello de Petín acolleu os Campionatos de Galicia de Medio Maratón, onde se proclamaron campións absolutos Jose M. Vietes Vilacoba do Club Atletismo Sar e a "incombustible" Soledad Castro Soliño do Comesaña Sporting Club.

O clube ADAS-Proinor sumou un total de sete medallas,tercer posto na categoría senior masculino para Hugo Sanchez e Grit Hagen segunda  na categoría feminina.

Agustin Gonzalez remataría segundo na categoría xunior, no mesmo posto entraría Pablo Israel Lopez en M-35 masculino e Monica Yañez en  W-35 feminino

As unicas medallas de Ouro as conseguirian os mais maiores, Miguel Angel Gonzalez en M-65 e Manolo Garcia en M-70. 



 

RESULTADOS

PRENSA

 

RESULTADOS

Solange Pereira e Saul Ordoñez gañadores na  XXIXª Milla Urbana Festas do Cristo do Barco.


Edición número 29 desta proba con novo éxito de participación e publico, cun nivel destacado, contando con algúns dos mellores mediofondistas e fondistas nacionais. Solange Pereira actual campioa de España de 1.500 m.l, volvía vencer nesta milla que se celebrada no Paseo do Malecón barquense, estando o segundo e terceiro posto máis disputado entre Nuria Lugueros, Leticia Fernández e a atleta local Eva Arias. O Ourensano Alejandro Fernández foi sexto nunha carreira de gran nivel no que o subcampión de Europa sub23 Saul Ordoñez vencía ao obstaculista Victor García e a Daniel Arce, que dias antes venceria na Milla de Ponferrada. 

 

RESULTADOS ELITE

RESULTADOS MILLA

FOTOS (cortesía de Luis Nogueira)

XXIX MILLA URBANA “FESTAS DO CRISTO” O BARCO

O Concello de O Barco de Valdeorras, coa colaboración do clube Adas-Proinor de O Barco, a Federación
Galega de Atletismo e a Delegación da F.G.A en Valdeorras, organizan a XXIXª Milla Urbana Festas do Cristo
2015
, de categoría nacional nas probas ABSOLUTAS FEMININA E MASCULINA, as demais categorías será do
calendario autonómico, desarrollárase o vindeiro día 13 de setembro a partir das 18:00 h. no circuíto do
Paseo del Malecón de O Barco.


Proba oficial da R.F.E.A. e F.G.A

INSCRICIÓNS:

As inscricións deberán estar no poder da organización antes do día 11 de Setembro de 2015.
As inscricións son gratis e realizaranse a través da plataforma de inscrición da paxina web da Delegación
Valdeorresa de Atletismo. (http://www.fgatletismo.es/valdeorras/)
A inscrición dos atletas da comarca de Valdeorras poderase facer ata 1 hora antes do comezo da súa proba.
As inscricións dos neno-as, Prebenxamíns, Benxamíns, Alevíns, Infantil e Cadetes, faranse ata 30 minutos
antes do comezo das probas, na propia secretaría da proba, sendo esta inscrición gratuíta.

As inscricións das Carreiras Absoluta Masculina coma Absoluta Feminina serán por rigorosa invitación da
organización.


Se agradece que se fagan as inscrición con anterioridade.


RETIRADA DE DORSAIS:
A retirada de dorsais realizarase no Teatro Lauro Olmo situado “Paseo do Malecón”. Ata 1h. antes do
comezo da súa proba

 

REGLAMENTO

Iª CARREIRA E ANDAINA POPULAR CONCELLO DE A VEIGA

 


Ivan Fernandez (independiente) e Iria Fernandez (Comensaña 

S.C) se proclamaron vencedores absolutos en la primera edición de esta carrera.

A ivan lo acompañaron en

 el podium,  2º Pablo Israel Lopez (ADAS) y 3º Damian Anta (ADAS).

Mientras en el podium femenino el primer puesto fue para Iria Fernandez, la acompañarian Ana Garcia (ADAS) y tercera  Maribel Garcia (ADAS)

Buena asistencia de andarines para recorrer los 8 km. del circuito.

Agradecer a Juan, Maria José y Rita , a los Voluntarios de A Veiga, Proteccion Civil, Guardia Civil y Ambulacias Sil su esfuerzo para que esta prueba se realizara sin alguna incidencia.

 

Esta Delegación felicita al Concello de A Veiga por que esta 

iniciativa deportiva fuese un exito. 

 

 

RESULTADOS

Iª CARREIRA E ANDAINA CONCELLO DE A VEIGA

 

O Concello de A Veiga e a Deputacuion Provincial de Ourense, coa colaboración da Delegación da F.G.A en Valdeorras, e o Clube ADAS-Proinor, organiza a Iª CARREIRA E ANDAINA POPULAR CONCELLO DE A VEIGA, que se desenrolará o vindeiro 16 de AGOSTO do 2015 .


 

 
INSCRICIÓNS: Ata o xoves 13 de agosto.

As inscricións para a carreira se realizará a través dun formulario de inscrición na páxina web da CARREIRAS GALEGAS (http://www.carreirasgalegas.com/).

 

Tamén se poderá inscribir para a carreira e a andaina:

Nas tendas de deportes de Tri-sport en O Barco, A Rúa e Monforte.
Na Oficina de Turismo de A Veiga. 988 35 01 30
 
As INSCRICIONS deberán estar en poder da Organización antes das 23.00 h. do xoves 13 de agosto.
As inscricións para a carreira como para a andaina terán un costo de 3€.
Poderase inscribir no mesmo dia ata 1 hora antes do comezo da proba tendo un custo de 3€ sen dereito a
bolsa do corredor.
As inscricións dos cativos Prebenxamín, Benxamín, Alevín, Infantil e Cadete, faranse ata 30 minutos antes
do inicio das probas, na propia secretaría da proba, sendo esta inscrición gratuíta
DORSAIS:  A retirada de dorsais realizarase na secretaría habilitada para tal fin, no Concello de A Veiga o día da carreira.

CATEGORÍAS:
11.00H ANDAINA POPULAR: 8.000 M
12.00H CARREIRA POPULAR: 8.000 M
XUVENIL/XUNIOR MASC. e FEM (1996,97,98 e 99)
PROMESA/SENIOR MASC. e  FEM. (1995 ATA 34 ANOS)
VETERANS  MASC.“A” e  FEM.“A” (35 A 44 ANOS)
VETERANS  MASC.“B”e  FEM.“B” (45 A 54 ANOS) 
VETERANS MASC. “C”e  FEM.“C” (55 A 64 ANOS)
VETERANS MASC. “D” e FEM “C” (+ DE 65 ANOS)
13.00H BENXAMIN MASC. e FEM. 2007-2006   300 M
13.15H ALEVINS MASC. e FEM.  2005-2004  500 M
13.20H INFANTIL MASC. e FEM.  2003-2002  1.000 M
13.20H CADETE MASC. e FEM.  2001-2000  1.000 M
13.30H PREBENXAMÍNS MASC. e FEM 2008 e anteriores  150 M
13.35H ENTREGA DE TROFEOS

PREMIOS:
  • Haberá trofeo os 3 primeiros clasificados da Carreira Popular masculina e feminina.
  • Haberá trofeos seguintes categorías: Xuvenil/Xunior, masculino e feminino. Veteranos A-B-C-D e Veteranas A-B-C-D.
  • Haberá trofeo para o primeiro atleta local masculino e feminino.
  • Nas carreiras de Cadete, Infantil, Alevíns, Benxamíns e Prebenxamíns entregaranse medallas para tódolos participantes ata chegar os 20 primeiros de cada categoría.
  • Os trofeos non serán acumulativos.
  • Obsequiarase  cunha bolsa  do corredor a os atletas da carreira absoluta.  


INSCRICIÓNS